Lazy Adventure » LAZY ADVENTURE 2011
ZAHÁJENÍ „OFFROADCZ“ SEZONY 2011

Zahájení „naší“ letošní off road sezony proběhlo od 21. do 23. ledna 2011 v obci Jakartovice v „Penzionu nad stájí“, kde nám již podruhé jeho vedoucí pan Harazim vytvořil super podmínky a zázemí. Někteří nedočkavci z Polska přijeli již v pátek 21. ledna 2011 po 15. hodině, a než přijel zbytek našich kolegů a přátel, tak se již občerstvovali a byli zabydleni jako „domácí“. Protože sraz pro všechny byl naplánován až na 17 hodin.

Než se postupně sjela převážná většina skupiny našich polských kolegů, tak se již zábava rozběhla do plného proudu, a jako normálně pokračovala až do brzkých ranních hodin.

V sobotu bylo nachystáno šestnáct česko-polských offroadových vozidel (nebo posádek?) aby vyrazily na kratší projížďku, která byla o něco málo přes 45 km po zdejších terénech. Ty byly vybrány tak, aby je přejela i sériová vozidla s pohonem 4x4. Jako již tradičně jsme museli projet přes „lehce“ podmáčenou louku, která se opět stala pastí pro některé „offroudy“, což samozřejmě pobavilo ostatní přihlížející. Již na této louce došlo k prvnímu poškození jedné z toyot, které upadl pravý zadní tlumič. Nebylo to, ale nic závažného, protože jeden z našich kolegů naložil majitele toyoty i s tlumičem do své černé Suzuki Vitara a zajeli přivařit ulomený šroub z tlumiče. Louku jsme potom již opustili a jeli dál, až k takovému „malinkému“ potůčku, kde se někteří snažili více či méně úspěšně „přebrodit“ na druhý břeh. Opět některé posádky dokázaly zaujmout, svým obrovským nasazením. Když se ti, kteří se chtěli pobavit, již dostatečně vyřádili, tak jsme se dostali k místu, kde jsme rozdělali oheň a opekli si klobásy.

Po „klobásovém občerstvení“ a uhašení ohně jsme pokračovali dále, k hlavnímu cíli této vyjížďky, k trochu extremnímu sjezdu. Ale než jsme se tam dostali, tak jsme se byli podívat na větší vojenský bunkr, po němž jsme museli zdolat jednu sněhovou závěj.

Sjezd byl jenom pro ty, co si chtěli užít trochu adrenalinu, a ti co se necítili, nebo spíše cítili se svými „leštěnkami“, tak toto místo objeli a počkali na nás kousek dál po trati. Jelikož již i čas pokročil, tak jsme vyrazili směrem k místu, kde jsme byli ubytováni, přičemž jsme se po cestě zajeli podívat na přehradu Slezská Harta. Po prohlídce její hráze jsme již opravdu vyrazili do „Penzionu nad stájí“.

Jedinci, kteří stále neměli dost, si zdolali náročnější  výjezd přes potok, některým to šlo lépe, jiným trochu s většími problémy, ale o to více bojovali. Po zvládnutí všech nástrah tohoto výletu jsme všichni spokojeně přijeli do již zmíněného penzionu, kde na nás čekala grilovaná vepřová kýta, dobré pivo a bezva zábava až do rána.

Ráno, kdo chtěl – a byl schopen –, tak se s námi jel podívat na zámek v Hradci nad Moravicí. Potom jsme pokračovali do muzea kopřivnické firmy TATRA, kde  jsme načerpali nějaké nové off roadové inspirace, a po obědě vyrazili zpět k domovům.

Takže jsme celý víkend pouze neprozevlovali, ale také jsme se kulturně vzdělali, ale co bylo nejdůležitější, dohodli jsme již termíny seriálu LAZY ADVENTURE 2011, který bude sponzorován hlavním sponzorem společností ALSAP, a dalšími sponzory DHOLLANDIA czech, VALVOLINE, RECA, FAINE.

Za offroadcz Verča

 

Termíny závodů LAZY ADVENTURE 2011

1. závod - 29. 4. až 1. 5. 2011

2. závod - 1.   až 3. 7. 2011

3. závod - 12.   až 14. 8. 2011

4. závod - 11. až 13. 11. 2011 (vyhlášení  celkového vítěze seriálu ve všech třídách )

 

Pravidla seriálu offroad závodů – Lazy 2011NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Re: Re: gSsGUmxhjBtp byvOHfSToAXAcpiFf 04.08.2011 10:47
gSsGUmxhjBtp JJwsKGavQVNhI 07.05.2011 22:17