Lazy Adventure » 2011 - 3. závod v Lazech
Lazy Adventure 2011, třetí závod v Lazech

Třetí závod LAZY ADVENTURE 2011 se jel v BUKOWU

 

Třetí závod byl uspořádán kousek od česko-polských hranic v obci BUKOW ve dnech 12. až 14. srpna 2011. Obec Bukow je vzdálená od Ostravy cca. 13km, takže české posádky to měly opravdu blízko, a proto se zúčastnily i některé nové posádky z Moravy a také nové polské posádky.

V této nové lokalitě byl také úplně nový terén – klouzavé hluboké bláto, spousta vody a proto se některé posádky vyzbrojily novým obutím speciálně do bláta – Lukasz, Danny, Onáš a i další. Někteří si dokonce pořídily i nový vůz, jako třeba Duch již nejezdí v Turistech s Toyotou 120, ale pořídil si krátkého Patrola Y60 GR a posunul se do Adventure. S tímto novým vozidlem, si také užil spoustu nových zážitků a nového poznání co všechno toto vozidlo dokáže.

Takže závod začal již v pátek nočním prologem na dvě měřená kola, které zajeli nejrychleji Darmani. Některé posádky již v prologu měly problémy s výjezdem, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Naše holky Verča s Marťou měly tentokrát velkou smůlu, protože v prologu utrhly na nějakém pařezu brzdovou trubku a tím pro ně prolog skončil. Z prologu se všichni vrátili do hotelu v Ostravě – Porubě, kde si chvíli zdřímli a startovali do denní etapy.

Denní etapa se startovala ve třech sekcích, takže se nikde netvořily kolony a všechny vozidla mohla plynule projíždět trať. Pro Extrém byla trať opravdu záludná, protože jedné zkušené české posádce Michal Piekarzský se svým navigátorem se povedlo hned v první sekci dostat do tak hlubokého bláta při dobývání „PKP“, že se jim při vyprošťování pokazil naviják a po dalším asi dvouhodinovém boji je vytáhla polská posádka Robert Bialy, (který si při této pomoci také utrhl brzdovou trubku na zadním kole) a bez navijáku již nebylo možné pokračovat v závodu a proto pro tuto posádku takto nešťastně závod skončil. Také další posádky to neměly jednoduché. Zkušený harcovník Luksz Rzeszowski při jednom sjezdu, udělal maličkou chybičku a nescházelo moc a jeho long Patrol mohl udělat pěkný bok, protože se mu ještě vyzula přední pneumatika. Také vymazlený patrol Jirky Kalinowského, měl trochu problém v jedné sekci, když si jeho patrol jel úplně jinam, než on točil volantem, prostě to „spojovačka“ řízení nevydržela, ale po krátké opravě výměně „spojovačky“ jel zase dál. Všichni, kteří se tohoto třetího závodu zúčastnily, si do sytosti užily bláta a vody, a to nepršelo.

Tento třetí závod se nejvíce líbil polské posádce Onasz s Fredem, kteří vyhrály v Adventure, ale hlavně se jim nic na jejich Toyotě nepokazilo a nic jim neupadlo, takže to bylo pro ně super. Také v Extreme byl se závodem maximálně spokojený Robert Bialy, který jel se svým úplně novým speciálem a vyhrál

Po skončení sobotní denní etapy se všichni sjely do hotelu, kde proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen. Po tomto ceremoniálu byl raut a zábava až do rána.

Co napsat závěrem, jako vždy nám šlo hlavně o dobrou zábavu a poděkování patří všem, kteří nám s tím pomohly: Adam s celou svou skupinou offrouďaků, ALSAP, CHLODNICPOL, offroadcz, Big-team, UNIL Petr Nacházel, RECA, FAINE, Dhollandia czech, VAMA PRINT, JUROB

 

Výsledky třetího závodu LAZY ADVENTURE 2011

Třída Extrém:

1. Robert Bialy

2. Andrzej Sojka

3. Dariusz Prazmowski

 

Třída Adventure:

1. Tomasz Poneta „Onasz“

2. Wojciech Badaszkiewicz

3. Jarek Popowicz

 

S pozdravem za offroadcz

RomanNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ