Fotogalerie » ROK 2014 » 2014 ZÁVOD V OLSZTYNU
Závod v Olsztynu 1. 10. - 12. 2014

WOSP Olsztyn 2014,

 

od 10. do 12. ledna 2014 jsem se s Jarynem a Jarynem ml. zúčastnil charitativního závodů na podporu dětských nemocnic, který se konal v obci Olsztyn. Když jsme v pátek přijely do obce Olsztyn, tak proběhl seznamovací rituál jako u každé takovéto akce. Takže v sobotu ráno mi nebylo úplně „volno“ (asi jsem snědl něco špatného), ale i přes všechny žaludeční problémy, jsme museli jet hájit naše barvy. Úkol to byl opravdu nelehký! V místě startu se sešlo něco kolem stovky aut a quadů. Samozřejmě, že byli účastníci rozděleni do několika tříd, vzhledem k náročnosti trati a úprav automobilů. Samostatný závod jely quady, kterých se sjelo 12 a bojovaly o speciální ceny, poháry z kamene vykopaného z hloubky 30m. Auta byly rozděleny do třídy Turistik, Sport a No Limit. V Turistiku jely posádky první směr Pustynia Siedlecka (Sedlecká poušť), kde musely hledat průjezdné body (PKP), a po jejich nalezení se s nimi následně vyfotit. Z Pustyni Siedlecke byl přejezd do Kamieniolom Predziszów (kamenolom Predziszów), kde musely získat také průjezdné body. V tomto kamenolomu, byla taky přichystaná trať pro speciály startující ve třídě No Limit.

My jsme startovaly ve třídě Sport, kde pro nás bylo připraveno pět okruhů, které se jely na čas a dvakrát za sebou. Na těchto okruzích se střídaly rychlé pasáže s trialovými pasážemi, takže pro projetí mezi některými stromy bylo potřeba i couvat. Všechny okruhy vedly po písku, takže nebyla nouze o prudké výjezdy a sjezdy. Většina startujících ve třídě Sport byly offroady hodně upravené tzv. ZMOTY, tyto auta by u nás STK nikdy neprošly. V této konkurenci jsme se umístily na sedmém místě.

Před vyhlášením výsledků proběhla ještě dražba, a poslední cenou, která se dražila, byl náš kamarád Big-U, který po prohrané sázce musel někomu, kdo si ho „vydražil“ umýt auto. Takže auto bude umývat Onášovi 22. 3. 2014 po závodě Poland Trophy. Myslím si, že to bude pěkná podívaná!

Po dražbě, a předání peněz za startovné a vydražené věci, proběhlo předání cen nejlepším posádkám. Po tomto ceremoniálu, probíhaly oslavy až do brzkých ranních hodin. Je ten offroad, ale náročný sport.

 

 

Více na fotografiích

Ahoj Roman