Individuální úpravy » TATRA 4X4 EXPEDICE
Expediční nástavba na vozidle TATRA 4x4

EXPEDIČNÍ NÁSTAVBA na vozidle TATRA 4x4

Expediční nástavba je vyrobena z IZO sendvičových panelů, které zajišťují dostatečně ochranu posádky v extrémních klimatických podmínkách. Nástavba je vysoce odolná proti mechanickému poškození při pohybu vozidla extrémním terénem. Proto, aby nedocházelo k poškození nástavby torzním namáháním, je nástavba spojena s podvozkem vozidla přes tři pohyblivé kotevní prvky – „houpačky“. Z tohoto důvodu může být nástavba osazena panoramatickým izolovaným oknem, které je umístěno nad obývací částí nástavby, a zajišťuje dostatečné prosvětlení interiéru nástavby denním světlem. Zadní stěna nástavby je zkosená, aby minimalizovala omezení pohybu vozidla při překonávání terénních nerovností. Na zadní stěně nástavby je umístěn mechanicky ovládaný držák rezervních kol. Součástí je ještě sklopná platforma pro možné umístění motocyklu, resp. quadu. Platforma je ovládána elektrickým navijákem s dálkovým ovládáním. Vnější otvory do nástavby využívané jako skříňky jsou osazeny dvířky s tříbodovým zavíráním. Otevírání dvířek usnadňují při zvedání směrem vzhůru plynové vzpěry. Panty, jimiž jsou dvířka osazena, mají vodotěsné panty, aby nedošlo k zatečení do prostoru nástavby. Vstupní dveře jsou vybaveny bezpečnostním izolovaným sklem a tříbodovým zavíráním s možností zamykání jak z interiéru, tak exteriéru. Při výrobě nástavby byl kladen primárně důraz na bezpečnost posádky, proto je možné v nouzové situaci, dostat se přes všechna dvířka ven z nástavby. Podlaha je dostatečně izolovaná, aby nedošlo k zamrzání vody ani v extrémních mrazech.

 

Plastové schrány pod nástavbou zajišťují dostatek úložného prostoru, a také prostor garáže, který je umístěný pod postelí je dostatečné velký např. pro uložení horského kola. Vnější integrované LED osvětlení do stěn nástavby lze ovládat na sobě nezávisle. Taktéž držák rezervních kol je vybaven LED osvětlením, které lze v případě potřeby použít jako světla pro couvání. Všechna elektroinstalace je vedena tak, aby byla maximálně eliminována možnost jejího poškození při pohybu vozidla v těžkém terénu.

 

Zadní podjezdová zábrana je snadno sklopná, aby nesnižovala zadní nájezdový úhel vozidla. Blatníky jsou z hliníkového plechu, s důrazem na jejich maximální ochranu proti poškození. Pod nádržemi jsou ochranné plechy zabraňující poškození nebo proražení nádrží a také olejová vana motoru je chráněna proti poškození nebo proražení ochrannou lyžinou.

 

 

Rozměry obytné nástavby:

 

- vnitřní délka                                 6.130 mm

- vnitřní šířka                                  2.380 mm

- světlá výška obytné nástavby     2.150 mm