Lazy Adventure » 2012 - 2. závod
Druhý závod Lazy Adventure 2012

Druhý závod  Lazy Adventure 2012 byl uspořádán 9. a 10. listopadu . Sjelo se čtrnáct posádek, z toho šest českých zbývajících osum bylo polských. V letošním roce je účast poznamenaná asi krizí, protože to byla nejmenší účast za poslední tři roky. Ale kvalitu závodu tato nízká účast nijak nepoznamenala. Startovalo se ve dou kategoriích - ADVENTURE, šest českých a šest polských posádek, TURYSTYK, pouze dvě polské posádky.

Posádky obou kategorií musely v pátek 9. listopadu absolvovat noční etapu - rychlostní zkoušku, která podle dosažených časů určila jak budou vozidla s posádkami startovat do sobotního denního závodu.

Noční rychlostní zkoušku vyhrála posádka: Michal Swedziol, Sebastian Kyeltyka s Nissanem Patrol Y60. Tato posádka byla jako tradičně přemotivována a tak se zadní diferenciál odporoučel a ze "čtyřkolky" se stala "předokolka". Přesto i s takovým handicapem skončila po denní etapě na celkově sedmém místě.

Nejlepší česká posádka Martina Kaňová a Veronika Bělicová, která jede letos také s Nissanem Patrol Y60 se umístila na pátém místě a to jí zajistilo slušnou výchozí pozici do sobotního závodu. Na start sobotního závodu se ale děvčata vyměnila, takže spolujezdcem se stala Martina a řídila Veronika.

Trasa pro TURYSTYK měla délku 28km a jela se dvakrát, mezi jednotlivými koly byla doplněna o speciální zkoušku - kdo výš dojede ve strmém pískovém břehu. Soupeřily mezi sebou Mitsubishi Pajero I a Toyota Land Cruisser 120 s automatickou převodovkou. Při prvních pokusech to vypadalo lépe pro toyotu, ale nakonec "micák" zabral a dokázal dojet výš. Takže první dojel Tomasz Poneta se synem, druhý se umístil Dariusz Herc se spolujezdcem Tomkem Dmitrowicz.

Jednotlivé posádky startovaly v časovém intervalu 4 minuty, který jim zajišťoval hladké získávání kontrolních razítek "PKP". Na prvním těžším úseku po ujetí zhruba 8 kilometrů už byla naše ženská posádka na druhém místě za stříbrným Mitsubishi Pajero, ve kterém jeli Tomza Artur a Szimanski Grzegorz. Tyto dvě posádky se navzájem kontrolovaly a nic si nedarovaly zadarmo.Tak dojely až do zhruba poloviny etapa, která měřila celkem 55km. Po 25 kilometrech dojely všechny posádky do pískovny, kde byla pouza na jídlo a byla tam i kontrolní razítka umístěná ve vodě a na výjezdech. Jedno kontrolní razítko bylo připraveno tak, aby všechny posádky prověřilo, zda mají funkčí navijáky. Skoro všem navijáky pracovaly a tak na razítko dosáhly. Mezitím co se stříbrné pajero přetahovalo o razítka s oranžovým patrolem, samozřejmě v duchu fair play, tak zezadu nikým nerušený útočil na první místo nováček závodu Hubert Plaček s Dášou. Jeli se svým speciálem ("chujem aluminiovým") a dojeli si pro krásné první místo. Druhé obsadily Veronika s Martinou a třetí skončila nejlepší polská posádka s Mitsubishi Pajero.

Další české posádky Tonda s Petrou a Zdeněk s Věrkou, které startují v těchto závodech pravidelně dojely na šestém a devátém místě. Sourozenci Wolfové skončili se svými Jeepy Cherokee na osmén a desátém místě, když je potkaly technické problémy s proraženou pneumatikou a uvíznutí v hlubokém bahně, ze kterého se navijákovali tak dlouho že nestihli ani občerstvění v pískovně. Ale přes všechny tyto potíže české posádky dokázaly, že mají převahu nad domácími polskými posádkami.

Trať se obecně líbila, měla technické i "odpočinkové" pasáže, ale posádky musely být stále soustředěné, aby někde nepřehlédly kontrolní razítko. Vody na trati nebylo nikde víc než po kapotu a bláta pouze do výšky kol, takže ideální zábava.

V sobotu večer proběhlo vyhlášení výsledků a nějakou cenu obdrželi všichni kteří vyhráli, ale i ti, kteří dojeli až do cíle, třeba i po časovém limitu. Raut byl standartní a dobrá zábava byla jako tradičně až do brzkých ranních hodin.

Díky patří všem, kteří se zůčastnili na organizaci a na hladkém průběhu závodu a samozřejmě všem sponzorům, bez kterých by tento závod nebylo možné uspořádat.  ALSAP, OFFROADCZ.CZ, BIG-U, KOFOLA a.s., RECA, UNIL LUBRICANTS, NACHÁZEL s.r.o., FAINE, DRIVE-RITE, BÄR PRAHA, a LOBKOVICKÝ PIVOVAR.Celkové výsledky Lazy Adventure 2012 - třída Adventure

1. Hubert Plaček - Dáša Plačková 35 bodů

2. Veronika Bělicová - Martina Kaňová 32 bodů

3. Artur Tomza - Gregorz Schimanski 30 bodů

4. Jirzy - Michal "maly" 29 bodů

5. Maczek - Aťka 28 bodů

6. Tonda Vronka - Petra 25 bodů

7. Michal Swiedzol - Sebastian Keltyka 22 bodů

8. Wolf Jan - Sylva 21 bodů

9. Zdeněk Ožana - Věrka Ožanová 20 bodů

10. Wolf 19 bodů

11. Michal Kowalski - Sebastian Pietrzyk 18 bodů

12. Dawid Wostowicz - Pawel Mysczyszyn 18 bodů

 

Noční RZ

1. Michal Swiedziol - Sebastian Keltyka

2. Michal Kowalski - Sebastian Pietrzyk

3. Dawid Wostowicz - Pawel Mysczszyn

 

Za OFFROADCZ Roman.