Lazy Adventure » 2011 - 1. závod v Lazech
Lazy Adventure 2011, první závod v Lazech

V pátek 29. dubna 2011 odstartoval první závod čtyřdílného seriálu závodů Lazy Adventure 2011.  Po ubytování všech startujících posádek a jejich doprovodů v hotelovém komplexu Cabala, proběhla technická přejímka vozidel, zablombování roadbooku a rozprava, kde byly všechny posádky informovány o dění v noční etapě. Do noční etapy, která se jala podle roadbooku a hlavně podle kočičích očí vyrazily vozidla ve třech kategoriích: EXTREM, ADVENTURE a TURISTICKÁ. Když již skoro všechny posádky dobyly kontrolní body „PKP-ki“ a vrátily se do hotelu, tak přijely kolem 23hod, tři offroady s Nysy a s nimi pouze tři řidiči bez navigátorů, a s tvrzením, že se přijeli bavit vyrazily na trať. Ještě v noční etapě dva ze tří offroadu se zastavily, a tak je chlapi dostávali do 6hod do rána zpátky do prostoru startu a cíle. Jeden offroad se jim povedlo zprovoznit a tak vystartovali i v sobotní denní etapě. Největším smolařem byla posádka Maciej Rachtan, Mariusz „Jenot“ Kazimierczak, kteří startovali v kategorii Extrem se svým speciálem, a měli ambice na jedno z předních míst, ale při jednom výjezdu utrhli zadní nápravu a poškodili kardan, převodovku a tak pro ně závod definitivně skončil.  Za toto krátké svezení, byli v sobotu ocenění cenou pro největšího „Pechovca rajdu“.

 

V sobotu 30. dubna 2011 se všichni probudily do krásného slunečného počasí, a po rozpravě  v 9hod začaly startovat první posádky do denní etapy. V „Turistech“ vystartovala také jedna dámská posádka z Moravy, Verča s Marťou, které statečně se svojí Vitarou stačily ostříleným posádkám, a kdyby startovaly v noční etapě, tak se mohly ucházet o přední pozice, ale tak jim to stačilo až na dvanácté místo – přesto ještě jednou gratulujeme. V Extremu startovala posádka Józef Cabala a Artur Janda, kde Józef Cabala bude ještě letos startovat v Silk Way Rally a také na Dakaru s Truckem. Po odstoupení Macieje Rachtana s Mariuszem „Jenotem“ to byla „papírově“ nejsilnější posádka a také tento předpoklad splnila. Dosáhly 113 „PKP-u“ z maximálně 116. Trať pro Extrém vedla po stejné trase jako pro Adventure, ale dobytí kontrolních razítek bylo daleko složitější. Kategorie extrém a Adventure si užily spousty vody, bláta a kamení, takže byly všechny posádky spokojené. Taky v Turistech byly všichni spokojeni, protože se svezli cca. 70km ostrých a zhruba 60km dojezdových. Samozřejmě, že v sobotu nechyběla klobáska z ohně, super zábava, nakonec etapy taky trochu deště, večer rozdání cen a banket. Několik posádek se bavilo až do ranního rozbřesku.

 

V neděli 1. května 2011 se ještě jel vložený závod o pohár BIG Teamu 4x4, byl  to takový sprint na jedno měřené kolo v písku, kde se dosažené časy lišily až o desítky minut. Nejlepší tři posádky se vešly do 10 vteřin. Na prvním  místě se umístil Józef Cabala, na druhém místě Dariusz Mantaj a na třetím místě se umístil Láďa Chrástecký jako nejrychlejší Čech. Tady toto umístění je velmi cenné, protože první dva offroady byly speciály startující v extrému a Láďa jel s Patrolem – „trochu upraveným“

 

Příští závod Lazy Adventure 2011 je posunutý o týden, takže se pojede v termínu 1. až 3. července 2011 a jste všichni srdečně zváni, protože ještě teď můžete všichni vyhrát, jelikož do celkového pořadí se započítávají tři nejlepší umístění v závodech.

 

Poděkování patří také všem sponzorům, hlavnímu sponzoru tohoto seriálu společnosti ALSAP, a dalším sponzorům Valvoline, Reca, BIG Team 4x4, Offroadcz, Faine, Kingone Winch, Dobinsons, 4 MAD, Extrem 4x4, Nelpol, Wama print, Bema, Centrum ražeń, Dentagra, Jurob, Coval, Mieszcak automatyka, Chlodnic – pol,

 

Výsledky prvního závodu Lazy Adventure 2011:

 

Kategorie Extrem:

  1. Józef Cabala / Artur Janda  Pl
  2. Dawid Wojtowicz / Agata Wojtowicz Pl
  3. Michlal Kowalski / Tomasz Cinto Pl

Kategorie Adventure:

  1. Michal „Maly“ Górczyński / Marcin Lewandowski Pl
  2. Leszek „GIGAMAX“ Zdrodowski / Wojciech Zremba Pl
  3. Przemyslaw Krzak / Piotr Jaworski

 

Kategorie Turistyk:

  1. Bartek „Smadny“ Ziaja / Marzena Kuchcik Pl
  2. Dariusz  „Kevin“ Nazaruk / Jakub Nazaruk Pl
  3. Mariusz „Duch“ Zadros / Anna Kawka Pl

7.    Stanislav Šíma / Ivana Grunerová CZ

9.    Ladislav Chrastecký CZ

11.   Zdenek Ožana / Věrka Ožanová CZ

12.   Veronika Bělicová / Martina Kaňová CZ

 

 

Za offroadcz

Roman