Fotogalerie » ROK 2010 » 2010 Siedlecká poušť
Setkání Off road nadšenců v Siedlecké poušti 2010, Česko – Polská vojna

Off road setkání se konalo od 10. do 12. prosince 2010 a trochu nás všechny zaskočila zima. Už když jsme přijeli,  tak bylo cca 20cm sněhu a do neděle napadalo ještě dalších 20cm sněhu.

Ale pěkně od začátku. Jako již tradičně se začínalo v pátek v 17hod srazem v kempu Wing-pol, který byl pro všechny posádky po celou dobu srazu dočasným domovem. Ubytování bylo v chatkách pro dvě, nebo čtyři osoby. Večírky se odehrávaly v centrální restauraci, kde se bez problému vešlo všech třicet šest posádek a nás pět členů realizačního teamu. V 19hod vyrazily všechny posádky do nočního prologu, který se jel v „Siedlecké pustyně“. Jelikož terén byl hodně těžký, protože na písku bylo ještě 20cm sněhu, tak projet zkrácený okruh, který měřil zhruba 1km, byl pro některé posádky už docela náročný off road, tak jsme se zdrželi zhruba do 22hod. Po tomto poježdění se všichni  vrátili do kempu, kde začal malý večírek asi do 3tí hodiny ranní.

V sobotu 11. prosince 2010 se startovalo do denní etapy podle roadbooku, která měřila 115km. Jelo se opět ve dvou kategoriích, a to „TURISTICKÉ“ bez navijáku a na kolech do 33“ a „EXTREM“ pro všechny ostatní vozidla. Některé posádky ze začátku bojovaly se čtením roadbooku, ale po prvních ujetých kilometrech a dobytých prvních kontrolních razítek, si již začaly počínat jako zkušení soutěžáci.  Jelikož padal pořád sníh, který trasu dělal stále těžší, tak některé příliš přemotivované posádky dokázaly dát „boka“ i na rovné cestě. Samozřejmě, že polské posádce pomohla česká posádka jedoucí v turistech ve složení David Michálek s navigátorem Marcelou zpět na kola, ale tím došlo ke zdržení zbytku startovního pole, a tak neodmyslitelné opékání klobás se zdrželo až do 14hod, a tak musela být denní etapa zkrácena na cca. 90km. Toto zkrácení neubralo nic na náročnosti trasy, a některé kontrolní razítka musely posádky zdolávat na navijácích.

Po dojezdu již za tmy do kempu bylo vyhlášení výsledků. Na tomto Off road srazu se opět české posádky nenechaly zahanbit a v „EXTREMU“ obsadily první místo ve složení Lukáš Rzeszowski a „mladý Baczul“, druhé místo Jiří Kalinowski a Karin Kalinowska a třetí místo patřilo polské posádce Marek a Michal Landeczki. V „TURISTECH“ byla první česká posádka David Michálek s Marcelou Šimčíkovou, druhý skončil Krzyszek Harkawy se svým navigátorem a třetí dojela rodinná posádka „DUCHU“ . Vlastně nabylo důležité kdo byl první a kdo poslední, ale to že se všichni dobře bavili až do brzkých ranních hodin.

A aby nikdo nebyl ochuzený o zbytek trati, tak v neděli jeli všichni, kteří byli schopni, dojet zbytek denní etapy. Nedělní dojezd byl již docela dost náročný, protože ještě napadal mokrý sníh a tak i na přejezdu po asfaltu si všichni užívali pěkný Off road.

Všechno to dobře dopadlo,  všechny posádky se vrátily domů po vlastní ose a za to patří dík všem, kteří se podíleli na organizaci srazu: Baczulowi, Big-U, Jurkowi, Wujtkowi a offroadcz.

 

 

S pozdravem Verča za

www.offroadcz.cz