Lazy Adventure » 2011 - 2. závod v Lazech


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Lazy Adventure 2011, druhý závod v Lazech

Druhý závod Lazy Adventure se jel 1. až 3. července 2011 v okolí Bukowna, takže zase převládaly kamenité a písčité úseky trati. Jako již tradičně se začínalo noční etapou, kde Extrem a Adventure jeli v bývalém kamenolomu, kde byly některé úseky pro extrém opravdu velmi náročné, ale všichni si s nimi dokázali poradit. Samozřejmě, že v kamenolomu nechyběly ostré sjezdy a výjezdy, které musely posádky absolvovat na navijácích, a pro ještě větší vyžití tam bylo několik průjezdů vody. S touto noční etapou si v Extrému dokázaly nejlépe poradit „Darmani“, Josef Cabala a Leszek Zdrodowski. Josef Cabala tento závod bral také jako trénink před následující Silk Way Rally, kterou absolvoval v teamu Martina Macíka jako řidič závodního Liazu.

Noční etapu Adventure nejlépe zdolal Lukász Rzeszowski s dlouhým Patrolem Y60 GR, který byl schopen posbírat i některé „PKP“ od Extrému, což dokazuje jeho obrovské nadání pro jízdu v terénu. Také další posádky bojovaly celým srdcem, protože polské posádce „Onaš“ se ukroutila přední poloosa a „vypadaly“ zuby v předním diferenciálu, a ve zbytku noci vyměnily přední nápravu a ráno už zase byli na startu denní etapy.

Turisti vystartovaly do noční etapy v Bukownu v pískovně, kde museli se „skoro“ sériovými vozy zdolat nástrahy hlubokého písku a také se částečně poprat s pískovou bažinou. V turistech vystartovala jedna nová smíšená posádka Atka s Kamilem. Tento navigátor jezdí také v posádce Dominik Bugajský – Kamil Nowak, která se v loňském i letošním roce zúčastnila Breslau Adventure Rallye. Ale i přes takovou to konkurenci, se naše ženská posádka neztratila a Verča s Marťou si celkově dojely na krásném šestém místě a to i přes technickou poruchu na vozidle v noční etapě.

Denní etapa Extrému a Adventure se jela v pískovně a byla zpestřena bažinou, která dávala zabrat všem posádkám, ale Darmanům se svým speciálem se jako jediné posádce bažina povedla přejed bez použití navijáku. Turisti jely denní etapu 90km po kamenitých a písčitých polních cestách, kde měly krásné výhledy do okolní krajiny.

V sobotu večer bylo vyhlášení výsledků a jako již tradičně bohatý raut, a vyhlášení výsledků ve všech kategoriích. Jak je zvykem, někteří skalní jedinci se opět vydržely veselit do časných ranních hodin. Ti co se tohoto seriálu zúčastňují pravidelně, tak vědí že tady jde hlavně o navázání nových kontaktů mezi offrouďaky, a o dobrou zábavu pro všechny.

V neděli se jela rychlostní zkouška na jedno kolo o pohár BIG-teamu, kterou vyhrál Adam se Suzuki Vitara …………………..

Za pomoc s uspořádáním druhého závodu patří dík BIG-teamu, Offroadcz, a sponzorům ALSAP s.r.o, UNIL Petr Nacházel, RECA, FAINE, Dhollandia czech, BEMA, VAMA PRINT, NELPOL, JUROB

 

Výsledky druhého závodu:

Třída Extrém:

1. Dariusz Mantaj „DARMAN“ / Artur Wojcicki

2. Leszek Zdrodowski / Wojciech Zaremba

3. Wojciech Musial / Przemyslaw Swedziňski

 

Třída Adventure:

1. Michal Gorczynski „MALY“ / Marcin Lewandowski

2. „Bialy“ Arek /

3. Lukasz Rzeszowski / Ela

 

Třída Turistická:

1. Mariusz Zadrost „DUCH“ / Anna Kawka

2. Bartek Ziaja „SMADNY“ / Marzena Kuchcik

3. Michal / Pawel Myszczyszyn

 

S pozdravem za offroadcz

Roman