Lazy Adventure » LAZY ADVENTURE 2010
Lazy Adventure 2010

Lazy Adventure konané ve dnech 8 až 10 října 2010 se společně zúčastnilo 25 posádek z ČR a Polska, přestože některé posádky se přihlásily, ale z důvodů nemocí nebo jiných problémů nemohli přijet, tak českých posádek bylo 16, takže měly převahu a to nás těšilo. Posádky si to mezi sebou rozdaly na dvou tratích. Ti, kteří chtěli jet na hranici svých možností a možností svých vozidel - Adventure, a ti kteří jeli s „leštěnkami“ v turistické třídě.

Všechny posádky se společně vydaly do noční etapy v pátek 8. října. Po snadném příjezdu do kamenolomu je čekal start do prologu. Prolog se jel na jedno kolo, kde čas rozhodoval o startu do sobotní denní etapy. Někteří byli tak přemotivovaní, že došlo i k několika šrámům na některých vozech, ale nikomu se nic nestalo, a to bylo hlavní. Ti, kteří poškodili svoje offroady to brali sportovně, jak se na správné offroaďaky patří.

V sobotu 9. října startovala v turistech každá posádka sama za sebe, a v Adventure se startovalo v týmech, který tvořily vždy dva offroady. Závod začínal ze základního okruhu a sjíždělo se do jednotlivých extremních sekcí, proto se nikde netvořily „korky“ a závod byl naprosto plynulý, což si pochvalovaly všechny posádky. Všichni si do sytosti užívali bláta, vody a kamení, proto i ti nejnáročnější a nejtvrdší offroaďáci byli spokojeni. V některých sekcích kde nestačilo si pomoci mezi vozidly přišly na řadu také navijáky. Samozřejmě, že mezi týmy se vedl nelítostný boj, umocněný tím kdo má lepší offroady, jestli Češi nebo Poláci. Kdyby nebyl diskvalifikován jeden Polsko český tým, tak by byl boj nerozhodný, protože by tento společný tým vyhrál, ale po jejich diskvalifikaci se na prvních dvou místech umístili polské týmy a třetí skončil český tým ve složení Pekarský, Dvořák – Nissan Patrol Y60 a Kotásek, Koszarová Nissan Patrol Y61. V turistech skončila nejlepší česká posádka David Michálek se svojí spolujezdkyní na nejneoblíbenějším čtvrtém místě s vozidlem Nissan Patrol Y60. Vítězství dobyl Duchu se svou Toyotou Land Cruiser 120, která je naprosto sériová, a  proto si zaslouží velký kus obdivu. Ale největší ocenění si zaslouží Lukáš Pzerowski s Patrolem Y60 za výjezd v písku, který jako jediný zdolal, a sjezd do jezera, který dokázaly zdolat jenom tři posádky. Tento sjezd byl opravdu extrem extremalny, a cesta po tomto sjezdu po kamení vedla buď přes jezero, kde bylo po prsa vody, nebo na mechanickém navijáku stejnou cestou zpět. Lukáš zkusil jako první zdolat jezero, ale když Patrol začal plavat, tak se vrátil zpět k břehu a nechal se vytáhnout na navijáku. Nejvíce odvahy a jezdeckého umu předvedla posádka Michal Pekarský a Petr Dvořák Patrol Y60 krátký, kteří po sjetí sjezdu projeli jako první jezerem a dokázali se vrátit zpět na místo odkud startovali bez pomoci navijáku nebo jiného offroadu. Stejný kousek chtěla předvést domácí polská posádka Kojotů, ale při přejezdu jezera jim jejich speciál „navlhl“ a motor se zastavil přímo uprostřed vodní plochy. Posádka také předvedla dostatek offroadového umu, a speciál dostala na navijáku ke břehu, kde opět nastartovaly, a dojeli také na místo startu do této zkoušky. Po ukončení závodu a všech zkoušek, ve kterých se projevilo maximální umění a souhra posádky, se všichni odebrali do hotelu, kde byl raut a vyhlášení výsledků. Ceny dostaly všechny vítězné posádky i ti, kteří měli nějakou smůlu, nebo naopak projevili velký kus odvahy. Těmto všem chci ještě jednou poblahopřát.

V neděli 10. října se ještě některé posádky zúčastnily vyjížďky do pouště, kde si do sytosti užily písku a mohly si zkusit, jak se jezdí v poušti. Po opečení klobás a posezení u ohně se všichni rozloučili a vyrazili kolem 15 hodiny do svých domovů.

Na konec bych chtěl poděkovat všem, kteří se tohoto závodu Lazy Adventure 2010 zúčastnili, buď jako pořadatelé nebo závodníci, že závod měl hladký průběh. Také bych chtěl poděkovat sponzorům za ceny, které nám na tento závod poskytli, společnostem J&W team,TIVISI, D&D Army, Alsap, Reca, Valvoline, Fajne, Offroadcz,   Big-U, WAMA, Jurob, Bema Team a Hotel pod Debem, Kofola a.s., K Brewery Trade a.s.

 

Za Offroadcz VerčaNÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

uKWbwFhm VsjxfsvEVbpjq 08.05.2011 14:10
img img Re: uKWbwFhm xunjfydmNX 24.03.2013 07:51
chtělo by to pružnějšího ajtáka Edmon 10.01.2011 16:59
akce pedro 11.11.2010 18:29