»
Rallye - Breslau 29. 6. - 6. 7. 2013

Rallye – Breslau  29. 6. – 6. 7. 2013, startovala v Německu v okolí okruhu Ring Lausitz, kde se jel prolog a první etapy závodu. V letošním roce se po dvouleté pauze zúčastnil závodu také český SVOBODA TEAM s tatrou s čumákem. Kluci jeli, co to šlo, a dojeli na čtvrtém místě, ale u tak těžkého závodu je to obrovský úspěch a patří jím velká GRATULACE.

S Německa se celé závodní pole přesunulo do polského města Drawsko Pomorskie, kde se už závodilo opravdu v těžkých podmínkách, a kde se střídá bláto s pískem, vodou a kamením. Tady celé závodní pole začne být prověřováno, jak je odolná technika a samotné posádky. Z Drawska Pomorskie se celá závodní karavana měla ve středu přesunout do Zaganie, ale jako vždy došlo k operativní úpravě organizace závodu a do Zaganie se celé závodní pole se svými servisy dostaly až v pátek večer. Takže nejznámější a nejtěžší část závodu, která se nazývá Hanibal se jela v pátek, a opravdu prověřila všechny, kteří tuto etapu jeli.

V sobotu byl slavnostní start v Zagani na náměstí a do poslední měřené zkoušky se bojovalo v kategoriích „těžkých“ aut nad 7,5t o stupně vítězů a u aut do 3,5t to bylo také velice napínavé. Auta nad 7,5t vyhrála i v letošním roce posádka Chemnitz Harald, Beier Philipp a Moeler Thorsten  s vozidlem IFA L60.

Jak to vypadalo na trati závodu je vidět na fotkách.